Sport női röplabda

Szenttamas.rs

Szoros, de fontos győzelem

Az elmúlt hétvégén, illetve a hét elején a II. Vajdasági Női Röplabda Liga északi csoportjában a 17. forduló mérkőzéseit játszották. A szenttamási Elan Wolley csapata hazai pályán, szoros küzdelemben 3:2 (22:25, 25:19, 25:23, 21:25, 15:12) arányban legyőzte a Futog-West együttesét.

A drámai fordulatokkal teli mérkőzés a szenttamási lányok hatalmas győzelmével ért véget, a szurkolótábor pedig szűnni nem akaró tapssal jutalmazta a hazai csapatot.

A mérkőzést követően a klub elnöke, Boško Popović elmondta, nagyon fontos győzelem volt ez a csapat számára, hiszen az ellenfél is a rangfokozatban való bennmaradásért küzdött, a győzelem pedig sokkal nagyobb önbizalmat hozott, és sokat jelent a lányoknak a soron következő mérkőzések előtt.

Az első játszmában a hazaiak hibát hibára halmoztak, a vendégek viszont egy kicsit jobbak voltak, jobban összpontosítottak, aminek köszönhetően szinte uralták a játékrészt, amit meg is nyertek. A következő két játszmában viszont a szenttamási lányok rendezték soraikat, jól működött a támadás és a védelem, így 2:1 arányban átvették a vezetést a futaki csapattól. A negyedik játszmában viszont újra a sokkal tapasztaltabb vendégek vették át az irányítást, és szoros eredménnyel egyenlítettek 2:2-re.

Az ötödik, mindent eldöntő játszmában újra a vendégek kezdtek jobban, és 9:3-ra is elhúztak. Amikor mindenkinek úgy tűnt, hogy a Futog-West csapata mégis elviszi a három pontot Szenttamásról, feltámadt az Elan Wolley, és lépésről lépésre 12:12-re egyenlített. A hajrában pedig már semmi sem állíthatta le a hazai együttest, a lányok újabb három ponttal feltették az i-re a pontot, 15:12, és kezdetét vette a hatalmas ünnep a lelátókon és a pályán is.

Ezzel a győzelemmel az Elan Wolley megerősítette hetedik helyét a tabellán, és szinte biztosra vehető, hogy bennmarad ebben a rangfokozatban.

A követlező fordulóban a szenttamási röplabdázó lányok a zombori Voleystars együttesével játszanak.